Martin Pluhař, *1975, Mladá Boleslav

Můj praděda měl měchový fotoaparát, děda Etaretu, táta sovětskou kinofilmovou zrcadlovku Zenit-E z roku 1979. To byl první foťák se kterým jsem fotil. Postupně jsem měl několik vlastních, nejdříve kompakty, pak také zrcadlovky. Díky zlepšování a zlevňování digitálních technologií, jsem v roce 2005 přešel z kinofilmové zrcadlovky na digitální.

Individuálně cestovat do zahraničí jsem začal v roce 1996, kdy jsem během července projel vlakem a lodí Itálii od Benátek až na Sicílii a Sardinii. To byl ještě docela punk, spal jsem ve vlacích, na nádražních záchodcích, nebo pod keři na náměstích a plážích. Po několika výletech za přáteli na východní Slovensko následovalo v roce 2002 Thajsko. S dvěma kamarády jsem objevoval kouzlo nezávislého cestování na jiných kontinentech. Při návratu už jsem tušil že to byla více než jen jedna dovolená v exotické zemi, a za měsíc už jsem začal plánovat cestu napříč Jižní Amerikou.


"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." Jan Werich
"Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky." Karel Čapek
"Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo zná jen malý cíl." Svatopluk Čech
"Pocit štěstí nebo neštěstí je daný postojem naší mysli." Mahéšvaránanda
"Smysl života může existovat jen v prostoru lidské mysli. Proto ho nehledejme nikde jinde, než mezi našima ušima." Stephen Hawking


Kontaktujte mě

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Opište tyto znaky do řádku níže

captcha